ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
پرستاري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۰:۲۱

امروزه به دليل افزايش رو به رشد سالمندان در جامعه و همچنين كمبود وقت براي فرزندان در خصوص مراقبت از سالمند رشته ي پرستاري از سالمند به صورت تخصصي در برخي از موسسات به نيروهاي جوان آموزش داده مي شود. در اين موسسات شيوه هاي قديمي نگهداري سالمند را كنار گذاشته و با بكارگيري شيوه هاي جديد و به علم روز دنيا سعي در بهبود زندگي سالمندان نموده اند.به طور كلي به فردي كه وظيفه ي مراقبت از سالمند را به عهده دارد و خدمات اجتماعي، پزشكي، رواني و بهداشتي را به سالمند ارائه مي دهد پرستار سالمند مي گويند.خانواده هايي كه از تنهايي سالمند خود نگران هستند با استخدام پرستار سالمند حرفه اي وضعيت سالمند خود را از لحاظ بهداشتي، رواني و پزشكي بهبود خواهند بخشيد.پرستاران سالمند در موسسات مختلفي مثل مركز توانبخشي، بيمارستان، خانه هاي سالمندان و مراكز نگهداري از سالمند مشغول به كار هستند و به امر مراقبت از سالمندان مي پردازند.ويژگي هاي پرستار سالمند:
يك پرستار سالمند بايد داراي روحيه اي لطيف و انسان دوست باشد تا بتواند به افرادي كه خدمت مي كند آرامش،اميد به زندگي و رفاه را فراهم نمايد. پرستارسالمند با تمركز بر روي سلامت جسمي و شناخت بيماري هاي رايج در سالمندان از بروز بيماري هاي جدبد پيشگيري نموده و در بهبود وضعيت جسمي سالمند موثر خواهد بود.پرستارسالمند دائم و موقت:
پرستاراني كه بصورت دائم به كار گرفته مي شوند تمام مدت روز و يا حتي شب را دركنار سالمند مي ماند. وظيفه ي اين پرستاران با توجه به توافقات از پيش تعيين شده شامل رسيدگي به امور مختلف سالمند در زمينه هاي پزشكي و بهداشتي مي باشد. در صورت نياز به پرستار موقت براي انجام اموري مثل استحمام ، پخت و پز و يا نگهداري موقت سالمند در دوران نقاهت مي توانيد از خدمات موسسات پرستاري سالمند بهره مند شويد. اين موسسات به توجه به نياز سالمند شما، پرستار را به منزل اعزم خواهد كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۶:۰۸

افسردگي در سالمندان اي روزها بسيار رواج پيدا كرده است و پرستاران سالمند نيز با سالمندان افسرده در مراحل كاري خود زياد مواجه مي شوند از اين رو وظيفه ي يك پرستار سالمند حرفه اي اين است كه بداند چگونه با يك سالمند افسرده رفتار كند و رفتار مناسب با يك سالمند افسرده چه مي باشد. آمار نشان داده كه اميد به زندگي در سالمندان افسرده كمتر از سالمنداني است كه روحيه ي خوبي دارند. يك پرستار سالمند  با بكارگيري روش هاي موثر در بهبود وضعيت رواني بيمار سبب بهبود سلامت جسماني سالمند نيز خواهد شد. سلامت جسمي و رواني سالمندان كاملا با يكديگر در ارتباط بود. وظيفه ي پرستار سالمند فقط اين نيست كه به وضعيت جسماني حال سالمند خود رسيدگي كند بلكه بايد به روان سالمند نيز اهميت ويژه اي دهد.نگهداري سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،در ابتدا پرستار سالمند بايد بداند كه علائم مربوطه به افسردگي در سالمندان چه مي باشد. اين علائم عمدتا شامل موارد زير است.مراقبت از سالمند مريض،نگهداري از سالمند،بروز مشكلات خواب از جمله بيدار شدن از خواب در صبح خيلي زود،مشكلات تغذيه و وزنخارش يا درد بدن كه بهبود نيابداستخدام پرستار در منزل،استخدام پرستار سالمنداحساس پوچياندوه و اضطرابدشواري در تمركز يا تصميم گيرياحساس ترس از آيندهاحساس گناهخستگي و عدم انرژياز دست رفتن علاقه و لذت در اعمال روزمره،بي‌پناهي و ناخوشيافكار مرگ و خودكشيپرستار سالمند با ديدن علائم بالا به مدت طولاني در سالمند بايد او را تشويق به رفتن به يك روانپزشك بكند. روان پزشك با دارو درماني مي تواند به حال بيمار كمك  زيادي بكند.از جمله خطرارات پييشرفت افسردگي و اهميت ندادن به موقع به اين موضوع باعث مي شود كه وضعيت جسماني سالمند نيز وخيم تر شود و يا حتي سالمند دست به خودكشي بزند. افسردگي در سالمند شباهت زيادي به بيماري آلزايمر دارد و اين افسردگي ها مي تواند ناشي از مصرف داروهاي قلبي و فشار خون نيز باشد.مطلب مرتبط:نگهداري از سالمند مبتلا به آلزايمردرك مسائل رواني و عاطفي افراد سالمند توسط پرستار سالمند نيازمند كسب آگاهي، مطالعه و دريافت آموزش‌هاي در اين زمينه مي باشد. پرستار سالمند با صحبت درباره ي وضعيت سالمند با خانواده و كمك گرفتن از آن ها مي تواند اوضاع را بهبود بخشد. سالمند در اين دوران نياز به حمايت نزديكان خوددارد بنابراين نگهدار سالمند و نزديكان او بايد بخوبي بتوانند با محبت كردن به سالمند و همچنين قدرداني از زحمات او يادآوري نكات مثبت زندگي سالمند در گذشته و اينكه تمامي سالمندان در اين دوران با اين مشكلات مواجه هستند به بيمار انرزي دهند.پرستار سالمند چگونه مي تواند به سالمند افسرده كمك كند:
ورزش كردن: پرستار سالمند مي تواند سالمندان را تشويق به ورزش كند. سالمند حتي اگر بيمار باشد و يا بر روي ويلچر نشسته باشد با زهم مي تواند توانايي هاي را با بالا بردن فعاليت بدني افزايش دهد.بيرون بردن سالمند از خانه: دريابيد كه سالمندان از چه مكان هايي لذت مي برند. اين مكان ها مي تواند پارك سينما،مسجد و يا مكان هاي زيارتي باشد.زمان تنهايي بيمار را كم كنيد: اگر يك پرستار سالمند هستيد به هر نحوي كه شده از نزديكان سالمند و دوستانشان بخواهيد كه به ديدن سالمند بيايند. ديدار دوباره با عزيزان و كساني كه سالمند ممكن است سال ها آن ها را نديده باشد در روحيه ي سالمند تاثير مثبتي خواهد گذاشت.جلوگيري از احساس تنهايي سالمندطبخ غذاي جديد و سالم:يك پرستار سالمند بايد توانايي هاي خود را در طبخ غذاهاي سالم و جديدو خوشمزه بالا ببريد.ميل كردن غذاهاي سالم و ميوه و سبزيجات مي تواند به سالمند در داشتن روحيه اي بهتر كمك كند.انجام فعاليت جديد: از سالمندان درباره ي فعاليتي كه هميشه مشتاق به انجام ان بودند اما هيچگاه فرصت انجام ان را نداشته اند پرسوجو كنيد و شرايطي را براي سالمند محيا كنيد كه سالمند بتواند به آن دست يابد و خلاقيت خود را به كارگيرد.دارو درماني :گاهي حال بيمار دير از كنترل خودش نيز خارج شده و خودش هم مي خواهد هر چه سريعتر از افسردگي رهايي يابد. بهترين روش براي بهبود حال سالمند اين است كه او را پيش يك پزشك متخصص ببريد تا در صورت نياز دارو درماني را شروع كند.نگهداري سالمند،پرستا

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۰:۵۷

هدف پرستاري سالمند، حفظ و ارتقاء سلامتي و پيشگيري از بيماري و بهبود كيفيت زندگي و فعاليت متناسب با شرايط سالمند مي باشد.علاوه بر وظايف عمومي كه بين مراقب سالمند و پرستار سالمند مشترك مي باشد، وظيفه تخصصي پرستار سالمند شامل :1) بررسي نيازهاي عاطفي و وضعيت رواني با تاكيد بر حافظه، اضطراب، افسردگي2) بررسي وضعيت خواب، شرايط جسماني و توانايي سالمند و تقويت اعتماد به نفس سالمند، حفظ ايمني سالمند، پيشگيري از عوارض بي حركتي، آموزش به سالمند منطبق بر علايق سالمند، ارزيابي سالمند از نظر استعداد ابتلا به عفونت، راهنمايي در مورد آزمايشات تشخيصي، معاينات منظم پزشكي و گزارش موارد غير طبيعي به پزشك مربوطه، تشويق بر انجام ورزش هاي سبك و منظم، آموزش رژيم غذايي خاص با توجه به شرايط سالمند، آموزش رعايت بهداشت فردي در كليه سيستم هاي بدن، حفظ آراستگي ظاهر سالمند، كنترل دارو درماني و توجه به عوارض دارويي در سالمند، تشويق خانواده به نگهداري سالمند در منزل و ايجاد محيط آرام براي سالمند3) بررسي وضعيت اقتصادي و اجتماعي سالمند و كمك به سالمند در برقراري ارتباط با منابع اجتماعي و اقتصادي مورد نياز، تشويق سالمند به برقراري روابط اجتماعي با خانواده و دوستان

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۴:۱۹

شرط اول براي پرستار سالمند، علاقه است. درصورتيكه فرد نگرش مثبتي نسبت به پرستاري سالمند نداشته باشد افسرده ميشود و افسردگي را به سالمند منتقل مي كند و موجب افزايش ناتواني و افسردگي سالمند ميشود. پرستار سالمند بايد قابل اعتماد باشد. بهتر است پرستار سالمند جديد را تا مدتي تحت نظر بگيريد تا بتوانيد به او اعتماد كنيد. مراقب سالمند خوب بايد از نظر فيزيكي قوي باشد. با توجه به اينكه رفتار سالمندان تا حدي مشابه كودكان مي باشند، مراقب سالمند بايد صبور باشد و آماده هر رفتاري از سوي سالمند باشد و با صبوري وضعيت را كنترل كند. مراقب سالمند بهتر است دوره آموزشي كمكهاي اوليه را گذرانده باشد تا بتواند در موقع لزوم سالمند را نجات دهد. خوب است مراقب سالمند با داروها و بيماريها آشنا باشد تا درصورت نياز بتواند اقدام لازم را انجام دهد. پرستار سالمند بايد آموزش احياي قلبي عروقي هم ديده باشد تا بتواند بخوبي در شرايط ضروري به سالمند كمك كند.پرستار سالمند در منزلمحاسبه حقوق مراقب سالمند:اگر پرستار سالمند درمورد بيماريهاي رايج دوران سالمندي آموزش ديده باشند، حقوق بالاتري دارند. اگر پرستار سالمند با فيزيوتراپي آشنا باشد و به درمان بيماري اسكلتي، اختلالات ماهيچه اي و عصبي بپردازند، از حقوق بيشتري برخوردار مي شوند. همينطور مراقب سالمندي كه وظيفه اش فقط نگهداري سالمند و رسيدگي به امور بهداشتي او مي باشد و هيچ دانش و تجربه خاصي درخصوص علائم بيماري، ارزيابي وضعيت جسمي و روحي سالمند، ارزيابي پاسخ درماني، پيشگيري و كنترل عفونت و… ندارد، از حقوق كمتري از پرستار سالمند متخصص با تحصيلات بالا خواهد داشت. پارامتر ديگري كه در افزايش حقوق پايه ي پرستار سالمند موثر است كمك مراقب در انجام امور منزل مثل پخت و پز، نظافت منزل، خريد مايحتاج و… مي باشد. پارامتر ديگر، ساعت كاري پرستار مي باشد. برخي سالمندان نياز به مراقبت 24 ساعته دارند. پرستاري كه سه شيفت ازسالمند مراقبت مي كند، حقوق بيشتري نسبت به مقدار حقوق پايه دريافت مي كند. برخي از سالمندان فقط در انجام اموري خاص مثل استحمام نياز به پرستار دارند، در اين صورت حقوق پرستار به صورت ساعتي محاسبه خواهد شد. پارامتر مهم ديگر ابتلا سالمند به بيماريهايي مثل آلزايمر و پاركينسون مي باشد كه نياز به پرستار باتجربه كار با اين قبيل سالمندان دارد كه حقوق بيشتري نسبت به پراستارهاي ديگر دريافت ميكنند. توانايي سالمند در راه رفتن، وزن سالمند و توانايي كنترل ادرار و مدفوع موارد ديگري هستند كه در ميزان حقوق پرستار تاثير دارند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۹:۱۳

براي مراقبت در منزل  از يك بيمار مبتلا به آلزايمر، نياز است كه از ماهيت بيماري و روش هاي صحيح پرستاري در منزل از بيمار اطلاع پيدا كنيم. يعني بيماري و عوارض آن را شناخته و سپس روش هاي مراقبت مناسب از بيمار را تمرين كنيم. آلزايمر يك بيماري پيش رونده است. يعني با گذشت زمان، عوارض اش بيشتر مي شود زيرا آلزايمر ، سلولهاي مغزي را از بين مي برد. پس در نتيجه بايد بدانيم كه مراقبت در منزل از اين بيماران و پرستار سالمند مبتلا به آلزايمر ، يك فرايند طولاني است كه به صورت پيوسته نياز به مراقبت كمّي و كيفي، افزايش مي يابد. آلزايمر ابتدا قابليت زبان و كلام و سپس استدلال ، تفكر و حافظه را از بين مي برد به گونه اي كه فرد ، كم كم حتي قادر نخواهد بود زمان روز را تشخيص بدهد يا اينكه نام او چيست ؟

نكاتي براي مراقبت در منزل و پرستاري از سالمند مبتلا به آلزايمر
تمام اعضاي خانواده بايد ماهيت بيماري را بشناسند و از لحاظ رواني آمادگي داشته باشند.برنامه ريزي روزانه در منزل ثابت باشد تا به يادآوري بيمار كمك كند. مثل ساعات غذا خوردن، حمام كردن يا خوابيدنرفتار بيمار مبتلا به آلزايمر قابل پيش بيني نيست بنابراين محيط خانه را ايمن كنيد زيرا ممكن است وسايل خطر ساز تبديل به منابع خطرآفرين شوند مانند اجاق گاز، وسايل برقي و … .روابط اجتماعي را حفظ كنيد و بيمار را نيز در آن ها شركت دهيد.بيمار مبتلا به آلزايمر حتي ممكن است نام شما را به ياد نياورد ولي مي تواند رفتار شما را درك كند. بنابراين به جاي نشان دادن خشم و خستگي ، با او مهربان باشيد. اين كار باعث افزايش روحيه و شادي در وي خواهد شد.بيمار آلزايمري به مرور حافظه خود را از دست مي دهد و شايد شما مجبور شويد در هنگام پرستاري از سالمند مبتلا به آلزايمر اطلاعات را براي او تكرار كنيد. به همين دليل ، صبور باشيد و با آرامش پاسخ او را بدهيد.به بدرفتاري ها و بهانـه گيري هاي بي مورد بيمار توجه نكنيد. نسبت به بدرفتاري هاي او بي تفاوت باشيد و رفتارهاي مثبت او را با نشان دادن توجه، تقويت كنيد.

در هنگام پرستاري از سالمند مبتلا به آلزايمر با بيمار ، برخوردي طبيعي داشته باشيد.رفتارهاي بيمار مبتلا به آلزايمر ، جنبه شخصي ندارد و جزو روند فزاينده طبيعي بيماري است.رفتار هاي پرخاشگري و رفتـار تهـاجمي بيش از حد ، خطرناك است و بايد با دخالت پزشك و دارو كنترل شود.به خودتان به اندازه مراقبت از بيمار توجه كنيد زيرا در غير اين صورت دچار فرسودگي رواني خواهيد شد و ديگر قادر به پرستاري در منزل از بيمار هم نخواهيد بود. براي اين منظور ، شما بايد به گردش، مهماني يا هر اجتماع ديگري برويد و روابط اجتماعي خود را حفظ كنيد.اگر بيمار خاموش كردن اجاق گاز را پس از آشپزي فراموش كند ، بستن درب ورودي منزل و بستن شير آب را فراموش كند  و خطر هاي احتمالي مثل آتش سوزي و باز بودن شير آب و جريان گاز در خانه را نتواند درك كند، ديگر نبايد او را تنها بگذاريد. اگر كار ضروري براي شما پيش مي آيد ، مي توانيد از دوستان يا همسايگان خود بخواهيد مدتي در منزل شما حضور داشته باشند. هم چنين اگر چند روز بايد دوز از خانه بمانيد، مي توانيد از موسساتي كه پرستاري در منزل ، مراقبت در منزل ، پرستاري از كودك ، پرستاري از سالمند را انجام مي دهند، پرستار استخدام كنيد.در صورتي كه شما و اعضاي خانواده تان، شرايط مالي يا روحي نگه داري از بيمار مبتلا به آلزايمر را نداشته باشيد. و پرستار سالمند مبتلا به آلزايمر ممكن است موجب احساس درماندگي منجر به افسردگي وانزوا در شما بشود، مي توانيد از مراكز نگه داري سالمندان بيمار استفاده كنيد و با مشورت پزشك يا مددكار اجتماعي يك مركز مراقبت ويژه پيدا كنيد و يا از خدمات اين مراكز در منزل استفاده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۵۴:۴۳

مراكز خدمات نگهداري كودك زيادي در كلان شهرها وجود دارند. اين موضوع برخي  والديني كه نياز به خدمات نگهداري كودك دارند را بيشتر سردرگم مي كنند. نگهداري از كودك امري مهم و حياتي مي باشد از اين رو نمي توان كودك را به هر مركز خدمات نگهداري كودكي سپرد.خدمات نگهداري كودك انواع مختلفي دارد. برخي از مراكز، نگهداران كودك را به منزل اعزام مي نمايند و برخي ديگر از مراكز، خدمات نگهداري كودك را در محلي ثابت ارائه مي دهند. مهمترين نكته در انتخاب اين مراكز اين است كه داراي مربياني دلسوز و مسئوليت پذير بوده و مجوزهاي لازم را اخذ نموده باشد.هدف مراكز نگهداري كودك بايد ساختن محيطي شاد و مفرخ براي كوكان بوده و با انتخاب بازي ها و سرگرمي هاي مناسب، رشد ذهني كودك را اولويت  كاري خود قرار دهند.بسته به انتخاب والدين براي سپردن كودك به مراكز خدمات نگهداري كودك يا استخدام پرستار، معيارهاي انتخاب نيز متفاوت خواهد بود كه در اين قسمت به برخي از فاكتورهاي مهم در انتخاب مركز نگهداري كودك مي پردازيم. البته اين معيارها براي نوزادان با كودكان با سن بيشتر كمي متفاوت است.نحوه ي انتخاب مركز نگهداري از كودك:
اگر شما جز آن دسته از والديني مي باشيد كه نمي توانيد به راحتي به پرستار كودك اعتماد كرده و كودكتان را با او تنها بگذاريد توصيه ما به شما اين است كه كودك را به يك مركز نگهداري كودك ببريد. اما اگر شما شاغل هستيد و ساعت كاري مركز نگهداري كودك با ساعت كاري شما مطابقت ندارد يا احساس مي كنيد برنامه ي روزانه ي كودكتان با سپردن كودك به مركز خدمات نگهداري كودك طبق اصول شما پيش نخواهد رفت و كودك ممكن است دچار بيماري هاي واگير دار بوده و با رفتن به اين مراكز بيشتر در معرض ويروسها باشد بهتر است با انتخاب خدمات پرستار كودك در منزل كودك خردسال خود را در خانه نگهداري داريد. اگر احساس ميكنيد با گرفتن پرستاركودك ممكن است كودكتان مانند ديگر كودكان در مراكز خدمات نگهداري كودك اجتماعي نشوند و به خوبي براي رفتن به مدرسه امادگي پيدا نكنند مي توانيد از پرستار كودك بخواهيد او را به پارك يا كلاس آموزشي ببرد.معيار اساسي مراكز معتبر خدمات نگهداري كودك:
قبل از آنكه از مركز مورد نظر تقاضاي اعزام پرستار كودك كنيد بهتر است از مجاز بودن موسسه اطمينان حاصل نماييد. يك مركز خدمات نگهداري از كودك خوب  بايد از سابقه ي خوبي برخوردار باشد. با تحقيق از والدين در ارتباط با كيفت خدمات دهي مراكز و مسئولين در رابطه با نحوه ي خدمات دهي آن ها بيشتر آشنا شويد و آن را با معيارهاي اساسي خود مقايسه كنيد.گرفتن پرستار بچه از مراكزي كه داراي مجوز مي باشد اين اطمينان را به شما مي دهد كه پرستاران كودك در آن مركز آموزش هاي لازم را در ارتباط با نگهداري از كودكان و نوزادان ديده اند و بخوبي با روش هاي نوين كودكياري آشنا بوده و اين موضوع مي تواند از نگراني هاي شما كم نمايد. اين مراكز به دليل آنكه پرستاران را بدون گرفتن ضمانت از آن ها استخدام نمي كنند مي توانند در هنگام بروز رخ داد هاي ناخوشايد احتمالي پاسخگوي شما باشند.براي حصول اطمينان از نحوه ي كار و خدمات رساني مراكز نگهداري كودك و پرستاران در آنجا مي توانيد با پرسيدن سوالات اساسي و فكر شده، از تدابيري كه اين مراكز براي خدمات رساني بهتر به كودكان شما اتخاذ نموده اند مطلع شويد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۴:۴۳

خانواده‌ها هنگام انتخاب پرستار كودك به چه نكاتي توجه كنند؟به توصيه آشنايان و دوستان خود كه يك پرستار خوب براي كودك‌شان داشته‌اند، توجه كنيد، مي‌توانند در خانه، به ويژه در اتاق كودك، از دوربين مدار بسته استفاده كنيد كه اين روزها با قيمت‌هاي مناسبي در بازار يافت مي‌شود و وجود اين دوربين را به پرستار گوشرد كنيد. نصب دوربين‌ به ويژه در مورد نوزادان و كودكاني كه هنوز نميتوانند صحبت كنند كه درباره رفتار پرستار خود به پدر و مادر گزارش دهند، اهميت دارد. مادران شاغل بايد به سراغ پرستاراني بروند كه با اصول مراقبت از كودك به خوبي آشنا هستند و ترجيحا خودشان هم تجربه مادر بودن را دارند. البته تحصيلات مرتبط با پرستاري كودك نيز اهميت دارد و افرادي كه مدرك تحصيلي كودك‌ياري، روان‌شناسي كودك و... دارند، مي‌توانند در اولويت قرار دارند اما وجود تجربه شخصي در زمينه نگهداري كودك مناسب از كودك و ويژگي‌هاي شخصيتي پرستار، مهم‌تر از ميزان تحصيلات اوست.ويژگي‌هاي رفتاريپرستار دقيقا بايد مانند يك مادر، مهربان، صبور و خوش رفتار باشد و با ويژگي‌هاي شخصيتي كودكان در سنين مختلف آشنايي داشته باشد. به عنوان مثال، كودكان در دوران نوپايي، لجباز و پرخاشگر مي‌شوند و سعي دارند كه با بزرگ‌ترها مقابله كنند. در چنين شرايطي اين پرستار كودك است كه بايد اين ويژگي‌ها را بشناسد و رفتار كودك را كنترل كند و بدرفتاري از خود نشان ندهد.آيا تفاوت بارزي ميان كودكي كه پرستار دارد و كودكي كه در كنار مادرش بزرگ مي‌شود، هست؟اغلب مادران شاغل چاره‌اي جز گرفتن پرستار براي كودك خود و يا فرستادن او به مهد كودك ندارند و بررسي‌ها نيز نشان مي‌دهد تفاوت چنداني بين اين كودكان و كودكاني كه همه ساعات روز را با مادر خود مي‌گذارند، وجود ندارد؛ چرا كه ثابت شده كيفيت رابطه بسيار مهم‌تر از كميت آن است.چه بسا تربيت كودكي كه پرستار از او نگهداري مي‌كند بهتر از كودكي باشد كه مادر خانه‌دار اما بي‌حوصله‌اش تمام ساعات روز را با او مي‌گذراند و اصلا به آموزش و تربيت و سرگرم كردن كودك خود توجهي نمي‌كند.سن پرستار كودكپرستار نبايد خيلي جوان و بي‌تجربه باشد. از طرفي نبايد سالمند باشد. ميانسالي بهترين سن براي پرستار كودك است كه هم داراي تجربه كافي است و هم براي آموزش و بازي با كودك حوصله دارد. در عين حال، اين‌طور نيست كه بگوييم پرستاران جوان، پرستاران خوبي نيستند و بايد شرايط ديگر هم بررسي شود.منظورتان سن مناسب كودك براي داشتن پرستار است؟نكته مهم‌تر از سن پرستار، سن كودك است كه مادران شاغل بايد نسبت به آن توجه ويژه داشته باشند. توصيه روان‌پزشكان كودك اين است كه مادر شاغل حتما تا يك سالگي كودك خود، مرخصي بگيرد و تمام طول روز را با فرزندش بگذارند تا رابطه وابستگي ميان مادر و كودك شكل بگيرد و محكم شود. البته بعد از يك سالگي كودك هم نمي‌توان از صبح تا شب نگهداري از كودك را به پرستار واگذر كرد، بلكه ساعات حضور پرستار بايد كوتاه باشد. به ويژه اگر دراين شرايط، پرستار براي كودك وقت و انرژي كافي نگذارد، كودك با بحران‌هاي شديد عاطفي مواجه خواهد شد.از طرفي فرستادن كودك به مهد از سن 3 سالگي بهترين گزينه است و والدين شاغل در اين سن مي‌توانند به جاي گرفتن پرستار براي كمك خود، او را به مهد كودك بفرستند زيرا از 3 سالگي به بعد حضور در مهد، روند اجتماعي شدن كودك را تسريع مي‌كند و در افزايش هوش كودك نيز تاثيرگذار است.مراكز اعزام پرستار كودك به منازل تا چه حد قابل اطمينان هستند؟مراكزي كه مجوز بهزيستي و وزارت بهداشت داشته باشند و از ويژگي اخلاقي و رفتاري پرستار آگاه باشند و سپس با اطمينان كامل او را استخدام كنند. متاسفانه ديده شده در مراكزي كه مجوز قانوني ندارند اكثر افرادي كه متقاضي كار در اين موسسات هستند، اختلالات فردي دارند و همين اختلالات مانع برقراري ارتباط عاطفي مفيد وسازنده ميان كودك و پرستار مي‌شود و متاسفانه آسيب‌هاي رواني و حتي جسمي كودك را به دنبال دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۱۶:۲۰

سالمندان سالم كه بتوانند بدون نياز به يك پرستار سالمند و يا نگهدار سالمند به زندگي خود طبق روال سابق ادامه دهند نيازمند بكارگيري روش هاي نوين خود مراقبتي سالمندان مي باشند. اينكه سالمند بتواند بدون نياز به فردي ديگر امور خود را انجام دهد نه تنها در دوران پيري زحمتي براي ديگران ندارند. بلكه آن ها در جامعه بهترين مدير،راهنما ومشاورانند واز بهترين متفكرين دنيا مي باشند. دنيا با تفكر سالمندان و همت افراد جوان تر اداره مي‌شود، از همين رو بايد به سالمندان براي پيشگيري از زمين گير شدن كمك نمود.نگهدار سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،باخود مراقبتي زماني را براي خودمان در نظر مي‌گيريم تا كارهايي را انجام دهيم كه موجب حفظ وتقويت جواني و انرژي ما مي‌شود.مراقب سالمند،استخدام پرستارسالمند در تهران،استخدام پرستارسالمند،اهميت خود آگاهي در خود مراقبتي: خود آگاهي اولين گام خودمراقبتي است. خود آگاهي به ما كمك مي‌كند تا قدرتمان براي تغيير را كشف كنيم و با تمركز بر وجود ارزشمندمان ، هدفمند زندگي كنيم .استخدام پرستار در منزل،استخدام پرستار سالمندخودمراقبتي رواني وعاطفي :
افراد سالم از لحاظ عاطفي ورواني ،قادرندبا شرايط سخت مقابله كنند ونگرش مثبت شان به زندگي را از دست ندهند.آنها در زمانهاي بد نيز خود كارآمد،انعطاف پذير وخلاق و پر اميد هستند .داشتن سلامت رواني وعاطفي شامل وجود احساس رضايت، اعتماد به نفس كافي،اعتماد و صميميت، ميل و رغبت به زندگي وشادي و نشاط، توانايي مقابله با استرس مي باشد. براي افزايش اميد به زندگي بايك دوست يا مشاور مورد اعتماد صحبت كنيم. زندگي در محل كار و خانه را از هم جدا كنيم.پرستاري از سالمند آلزايمري،پرستار سالمندپيشگيري از بيماري ها مهمترين اصل خودمراقبتي سالمندان:
سالمندان بهتر است نسبت به مراقبت از خود و پيشگيري از بروز بيماري ها فعالتر باشند و اجازه ندهند بيماري و كسالت به سراغشان بيايد و اگر در اين امر كوشا و فعال باشند هيچ وقت بيماري و از كار افتادگي به سراغشان نمي آيد.يكي از اصول مهم در اين راه پيشگيري و مراقبت در سالمندان است.ارائه آموزش‌هاي موثر در نحوه ي مراقبت از خود براي سالمندان، اقدامي مهم براي پيشگيري از آسيب در اين گروه است.ايجاد آگاهي در سالمندان براي پيشگيري از بيمارهاي بسيار مهمتر از رسيدگي به سالمند و استخدام پرستار سالمند براي او مي باشد. از اين رو اگر سالمندي در منزل داريد به او آگاهي دهيد كه در صورت وجود وضعيت غير متعارف به پزشكان مراجعه كند.سالمنداني كه نيازمند كمك‌رساني در خانه هستند، بايد از آموزه‌هاي خود مراقبتي بهره گيرند تا از تمام توانمندي‌هايشان استفاده كنند و در كنار آن از پزشكان و متخصصان نيز براي برطرف كردن نيازها استفاده كنند.از جمله بيماري هاي شايع در دوران سالمندي بيماري آلزايمر است. اين بيماري از جمله بيماري‌هايي است كه برنامه‌هاي مراقبتي به مراقبين فرد بيمار آموزش داده مي‌شود؛ زيرا بيمار و خانواده بايد با هم تحت آموزش قرار گرفته و  بدانند در برخي موارد بيمار آموزش‌پذير نبوده و اطرافيان و خانواده فرد بايد عهده‌دار اجراي برنامه خود مراقبتي براي شخص شوند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۹:۲۴

اگر شما به عنوان يك پرستار كودك ميخواهيد به نگهداري از كودكان بپردازيد اين مهم است كه بدانيد چگونه با كودكان رفتار كنيد و آن را به روش هاي اصولي تربيت نماييد. نقش پرستار كودك در تربيت كودكان بسيار پررنگ و حياتي است. از اين رو پرستار كودك بايد بصورت جدي تري آن را بررسي كند تا مسئوليت خود را به بهترين شكل انجام داده و در حرفه ي خود فردي موفق باشد. آرامش را براي كودك و خانواده ي او فراهم نموده و اضطراب و نگراني را از پدر و مادرها دور كند.تربيت پيشگيرانه كودك و متوقف كردن رفتار بد قبل از شروع آن موثرتر خواهد بود. اين بدان معنيست كه شما قبل از آنكه كودك شروع به رفتار هاي بد كند با اتخاذ تدابيري مي توانيد از آن جلوگيري كنيد.نكات مهم هنگام تربيت كودك توسط پرستار:
نكته ي مهم در تربيت كودكان ياد دادن خوب و بد به آن هاست كه اين امر در نتيجه ي در نظر گرفتن تنبيهات مناسب براي كودكان و تشويقات به جا مي باشد. با اين كار شما مي توانيد به كودك آموزش دهيد درست را از نادرست تشخيص دهد.نكات كليدي در رفتار با كودكان موراد زير را شامل مي شود:آرامش خود را حفظ كنيد:
يك نفس عميق بكشيد. اگر كودك با پرخاشگري شما را عصبي مي كند به ياد داشته باشيد كه بايد آرامش خود را حفظ كنيد. تخليه هيجاني شما اوضاع را بدتر خواهد كرد. شما به عنوان پرستار كودك هميشه بايد مراقب رفتار و واكنش هاي خود باشيد. هيچگاه از تنبيه فيزيكي براي آرام كردن كودك استفاده نكنيد. آرامش شما موجب مي شود تا با دقت بيشتري وضعيت را بررسي كنيد و براي پيدا كردن راه حل فكر كنيد.موضع محكمي در انجام برخي امور داشته باشيد:
برخي امور قابل مذاكره نيستند. برنامه ي حمام، خواب و تغذيه كودك بايد به موقع انجام شوند و نبايد براي انجام آن ها نظر كودك را پرسيد. مثلا به جاي آنكه از كودك بپرسيد دوست دارد به حمام برود يا نه به او قاطعانه و روشن بگوييد كه وقت حمام كردن است. معمولا كودكان هنگامي كه نظرشان پرسيده مي شود جواب منفي مي دهند از اين رو بايد موضع خود را حفظ كنيد تا كمتر با لجبازي و نه گفتن هاي كودك كلافه شويد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزلبه كودكان رشوه ندهيد:
رشوه دادن به كودكان يك راه نتيجه بخش اشتباه در مورد رفتار و پاداش است. با اين كار به كودكان مي گوييد كه تو بدون گرفتن رشوه قادر به انجام رفتار خوب نيستي و به ان ها آموزش مي دهيد كه بايد به من هزينه اي به آنها بپردازيد تا كاري را انجام دهد رشوه به كودكان براي توقف رفتار بد نيز داده مي شود. بهتر است به جاي آنكه به كودكان چيزي بدهيد تا كاري را انجام دهند، پس از انجام كار خوب براي تشويق كودك هديه اي به كودك داده شود.ستايش و تشويق كودكان بعد از انجام كارهاي مثبت لازم و ضروري است. اگر آن ها براي بدست آوردن خواسته ي خود شروع به داد و فرياد كردند بي اعتنايي شما به كودك آموزش خواهد داد كه اين رفتارها جواب نمي دهد در عوض هنگامي كه كودك مودبانه رفتار كرد مي تو انيد خواسته ي او را برآورده سازيد تا كودك ديگر با گريه نيازهايش را از شما نخواهد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري كودك،پرستاري كودككمي پر انرژي باشيد:
راه يافتن به قلب كودكان زياد سخت نيست. فراموش نكنيد كه شما براي مراقبت از كودك حقوق دريافت مي كنيد پس بايد مسئوليت پذير بوده و براي كار خود انرژي صرف كنيد. كودك را در تمامي ساعات مراقبت از كودك پاي تلوزيون ننشانيد و با او بازي كنيد. براي كودك قصه تعريف كنيد، با او نقاشي بكشيد و لحظات خوبي براي او فراهم كنيد. و نكته ي اخر اينكه هميشه و در همه حال مراقب كودك باشيد و خطرات احتمالي را شناسايي كرده آن ها را برطرف نماييد. در طول نگهداري كودك چشم از او برنداريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۴:۲۴

پرستار سالمند مدت زمان زيادي را با سالمند سپري مي كند. او در مدت نگهداري از سالمند ميتواند نقش موثري در بهبود وضعيت روحي سالمند و رفع مشكلات سالمند داشته باشد. پرستاري از سالمند نيازمند فردي دلسوز، صبود و با تدبير مي باشد كه بتواند نيازهاي سالمند را شناخته و در رفع مشكلات سالمند موثر واقع شود. سالمندان در سنين بالا ، دچار اختلالات زياد روحي مي شوند كه اين موضوع عملكرد جسماني آن ها را نيز تحت شعاع قرار مي دهد. از اين رو پرستاري از سالمند فقط توجه به نيازهاي جسماني سالمندان نمي باشد.بلكه شناخت روحيات سالمند و فراهم آوردن محيطي آرام و ايجاد انگيزه در سالمندان مي تواند از سالمند افسرده و بدخلق، فردي شاد و سرزنده بسازد.نگهداري سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،مقالبه با استرس در دوران سالمندي:
استرس رابطه ي مستقيمي با عملكرد مغز، جسم، فشار خون و حافظه ي سالمند دارد. كاهش استرس مي تواند به سالمند در بهبود وضعيت جسمي كمك زيادي نمايد. اگر سالمند دچار استرس مي باشد بهتر است عامل آن هر چه سريعتر مشخص شده و امور لازم براي رفع مشكل انجام گيرد. اگر استرس در سالمند بي دليل مي باشد بهتر است با يك روانپزشك يا روانكاو قرار ملاقاتي ترتيب دهيد و از اثرات مخرب استرس بر روي جسم با سالمند بيشتر صحبت كنيد و او را تشويق به رفتن به پيش مشاور كنيد. هر امري هر چند با تاثير كم مي تواند در بهبود سالمند مفيد باشد. عواملي كاهنده ي استرس  كارهايي مثل قدم زدن ،‌ بازيهاي ورزشي و سرگرمي هايي مثل كتاب خواندن مي باشند.مراقب سالمند،استخدام پرستارسالمند در تهران،استخدام پرستارسالمند،مقابله با بيماري آلزايمر:
مقابله كردن با آلزايمر در دوران سالمندي امري مهم و ضروري مي باشد كه بايد به آن توجه ويژه اي شود. براي جلوگيري از پيشرفت آلزايمر يا جلوگيري از مبتلا شدن به آلزايمر در دوران سالمندي بايد به كار هايي از جمله:خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيماريادگيري مطالب جديدداشتن تغذيه مناسبيادداشت برداري از مواردي كه ممكن از فراموش شودگوش دادن به اخبارمطالعه ي كتاب و روزنامهتعريف كردن خاطراتپرداخت. افزايش روابط اجتماعي:
ديدار با دوستان و نزديكاني كه سرشار از انرژي مثبت هستند امري لازم و ضروري در دوران سالمندي مي باشد. حفظ سلامت روان سالمند با حمايت شدن از طرف آشنايان ممكن خواهد شد. پرستار سالمند مي تواند دوره هاي تفريحي به همراه دوستان ترتيب دهد تا اثر آن را بر روي جسم و روح سالمند مشاهده نمايد. گوشه گيري در دوران سالمندي امري شايع است كه مشكلات زيادي براي سالمند به همراه خواهد داشت. كمك به سالمند براي حاضر شدن در اجتماع از بروز الزايمر نيز جلوگيري خواهد نمود.تحقق روياهاي گذشته:
بسياري از سالمندان در دوران جواني علائقي داشته اند كه به دليل فرصت كم نتوانسته اند آن را محقق سازند. يادگيري موسيقي، زبان ، نقاشي و.. جز روياي بسياري از سالمندان بوده است. چه فرصتي از دوران سالمندي براي انجام اين امور بهتر؟ فراهم آوردن محيطي كه سالمند بتواند در آن به روياهاي گذشته ي خود دست يابد مي تواند روحيه اي تازه به سالمند بخشيده و اميد به زندگي را در او افزايش دهد.تقويت عقايد مذهبي و معنوي:
توجه بيشتر به مسائل معنوي و مذهبي مي تواند روحيه ي سالمند را تطهير نمايد. تقويت اعتقادات مذهبي در دوران سالمندي مي تواند به كاهش استرس و افسردگي سالمندانكمك نمايد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]