ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
پرستاري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مينا
تاريخ: ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۱:۱۱

تب از جمله بيماري هايي است كه كودك به دلايل مختلف به آن دچار مي شود. تب كردن كودك مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد. اين دلايل شامل بيماري، واكسن زدن و يا دراوردن دندان مي باشد. از اين رو فردي كه نگهدار كودك است و يا به عنوان  پرستار كودك از كودك مراقبت مي كند بايد بداند كه چگونه تب كودك را پايين بياورد تا كودك دچار آسيب هاي جدي در اثر بالا رفتن درجه حرارت نشود.مطلب بيشتر:مراقبت از كودك بعد از واكسن مراقبت از كودك در سرما خوردگي وتبتشخيص تب در كودك:
كودكي كه تب كرده معمولا گونه هايش سرخ شده كودكي كه قسمت هايي پيشاني، كمر و يا شكم او نسب به روزهاي ديگر داغتر است و يا مرتب عرق مي كند. البته دما سنج هايي مخصوص كودكان در بازار موجود است كه راه تشخيص تب را براي پرستار كودك آسان نمونده است.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودكمراقبت از كودك در تب:
براي مراقبت از كودك در تب مايعات مي توانند به آن ها در كنترل دماي بدن كمك نمايند. اگر كودك شير خوار است مرتب به او شير بدهيد. مهمترين نكته در نگهداري از كودك در تب اين است كه نگذاريد بدن كودك دچار كم آبي شود.نگهدار كودك،پرستاري كودك،نگهداري كودك،استخدام پرستار كودك در تهرانپاشويه ي كودك درتب:
در هنگام پاشويه ي كودك دماي آب خيلي مهم است. دماي آب را متعادل نگه داريد و كودك را در آب سرد و يا گرم پاشويه نكنيد اين دما 32 درجه مي باشد. اضافه كردن الكل به آب به هيچ وجه توصيه نمي شود.پرستاري از كودك،استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزلجلوگيري از تشنج كودك تب دار:
براي جلوگيري از تشنج كودك بهترين راه شروع دارو درماني كودك مي باشد. داروهايي كه براي از بين بردن تب در كودك استفاده مي شود استامينوفن مي باشد. مقدار مصرف قطره استامينوفن در بچه هاي يك تا دو ساله ۲۵ قطره هر ۴ ساعت يك بار و ميزان مصرف شربت استامينوفن به ازاي هر ۱۲ كيلو وزن بچه يك قاشق مرباخوري، هر ۴ ساعت يك بار است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۸:۳۵

زماني كه شما تصميم ميگيريد يك پرستار كودك پيدا كنيد نگراني و اضطراب هاي گوناگوني به سراغ شما مي آيند. از خود مي پرسيد يك پرستاركودك مورد اعتماد از كجا پيدا كنم، آيا پرستار كودك آنچنان كه بايد از كودك من مراقبت مي كند؟مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودك آيا او مي تواند جاي من را براي كودك پر نمايد. نشانه هاي پرستار كودك خوب چيست؟ چطور به پرستار كودك اعتماد كنم؟ چگونه پرستار خوب را از بد تشخيص بدهم؟ اين ها همه سوالاتي است كه شما وقتي تصميم به پيدا كردن پرستار كودك مي گيريد به آن فكر مي كنيد. برداشت يك قدم موثر و مفيد در پيدا كردن پرستار كودك بسيار حائز اهميت است.جستجوي پرستار كودك در نزديكان:
هنگامي كه قصد استخدام پرستار كودك داشتيد مدت زماني را صرف يافتن پرستار مورد اعتماد نماييد. افرادي كه از آن ها شناخت داريد بهترين گزينه براي پرستاري از كودك شما مي باشند. در اقوام، فاميل نزيدكان و آشنايان اعلام كنيد كه به دنبال پرستار كودك مي گرديد. ممكن است در فاميل شما فردي باشد كه مدتهاست به دنبال كار مي گردد و قبول كند كه از كودك شما نگهداري نمايد.نگهدار كودك،پرستاري كودك،نگهداري كودك،استخدام پرستار كودك در تهرانجستجوي پرستار كودك در محل كار:
اگر شاغل هستيد از همكاران خود بپرسيد كه آيا تابه حال پرستار كودك استخدام كرده اند و مي توانند به شما در يافتن پرستاركودك مورد اعتماد كمك نمايند. بدون شك پرستاري كه قبلا امتحان خود را به يكي از آشنايان شما پس داده است گزينه ي خوبي خواهد بود. اگر تا اينجاي كار موفق به يافتن پرستار كودك نشده ايد با يك موسسه ي پرستاري كودك تماس بگيريد و درخواست كنيد شماره ي چند پرستار كودك را به شما بدهند تا با انها يك قرار ملاقات ترتيب دهيد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزلمصاحبه ي تلفني باپرستار كودك:
قبل از آنكه پرستاران يك به يك به منزل شما بيايند ملاك هاي اصلي خود مشخص كنيد. اين ملاك مي تواند سن پرستار، مدارك پرستار، محل زندگي پرستار، حقوق پرستار و يا داشتن حرفه اي خاص باشد. ممكن است به شما 50 پرستار كودك پيشنهاد شود. مطمئنا مصاحبه ي حضوري با تك تك اين پرستاران نيازمند وقت و انرژي بالايي مي باشد. پس قبل از گذاشتن قرار ملاقات با پرستاران كودك يك مصاحبه ي تلفني ترتيب دهيد و طبق ملاك هاي اصلي انتخاب پرستار كه قبلا آن را تهيه كرديده ايد چندتاي آنها را براي مصاحبه ي حضوري دعوت نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۹:۴۳

هنگامي كه شما مي خواهيد كودك خود را ترك كنيد دچار احساست زيادي خواهيد شد. ترك كردن كودك و سپردن او به دست  پرستار كودك غريبه كار راحتي براي والدين بنظر نمي آيد. شما مي توانيد با پدر و مادرهاي ديگر كه قبلا پرستار كودك گرفته اند صحبت كنيد تا با در اختيار قرار دادن تجربياتشان شما را در اين امر ياري كنند.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودكسخترين تصميم گيري زماني است كه در مراحل گرفتن پرستار كودك مي باشيد و يا مدت زيادي از استخدام پرستار نگذشته است. هيچ پرستاري جاي مادر را براي كودك نخواهد گرفت و اين امر نگراني مادران را دراين زمينه بيشتر خواهد كرد. قبل از يافتن پرستار كودك بهتر است خود را محك بزنيد كه آيا براي اين امر حساس آماده هستيد يا خير.از مهمترين كارهايي كه قبل از سپردن كودك به پرستار بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كودك را با پرستار خود آشنا كنيد.بنابراين بايد خوبي بتوانيد پرستار كودك را به فرزند خود معرفي نماييد و از او در منزل به نيكي ياد كنيد. قبل از آنكه كودك دچار تنش هاي جدايي از والدين بشود از مدت ها قبل با او در ارتباط با پرستار كودك و مزيت هاي وجود او در كنار كودك سخن بگوييد. اين موضوع مشكلاتي كه كودك با خروج شما از منزل به وجود مي آورد را از بين برده و از احساس گناه والدين نيز كاسته خواهد شد.چگونه كودك را براي خروج والدين از منزل و تنها شدن با پرستار آماده كنيم؟
خودتان را براي سروصداي كودك آماده كنيد. اگر كودك شما زياد به شما وابسته است ممكن است براحتي با سخنان شما در ارتباط با پرستار كودك آرام نگيرد و پس از خروج شما از منزل شروع به گريه زاري كند. اما نگران اين موضوع نباشيد. وقتي كودك مي فهمد بدون حضور شما نيز مي تواند به زندگي ادامه دهد از گريه هاي او كاسته خواهد شد. هنگام بازگشت از منزل كودك را تمجيد نموده تا كودك براي روزهاي بعدي آماده باشد.استخدام پرستار كودك در تهران،پرستاري از كودك در منزل،مركز پرستاري از كودك در منزلقبل از ترك كردن كودك خود مطمئن شويد كه كودك گرسنه يا تشنه نباشد. زيرا ممكن است تا مدتي بعد از خروج شما از منزل چيزي نخورد.از پرستار بخواهيد در حضور شما با كودك وقت بگذراند:
شما مي توانيد قبل از استخدام پرستار كودك از او بخواهيد دو روزي در كنار فرزند شما وقت بگذراند. تا هم بيشتر با او آشنا شده و هم كودكتان بداند فردي كه قرار است با او در منزل تنها باشد مورد تاييد شما مي باشد. از اين رو از نگرانيهاي كودك هنگام ترك شما كاسته خواهد شد. همچنين توصيه ي ما به شما براي آماده كردن كودك و سپردن او به دست پرستار اين است كه در اوايل گرفتن پرستار كودك پس از ورود پرستار در همان لحظه منزل را ترك نكنيد و از پرستاربچه بخواهيد نيم ساعت قبل در منزل شما حضور پيدا كند.هنگام ترك منزل مطمئن شويد كه كودك از بازي كردن با پرستار خود لذت مي برد. پس در زمان مناسبي از كودك خود خداحافظي نماييد.مراقب كودك،استخدام پرستار كودك،مراقبت از كودك در منزل،نگهداري از كودك،پرستاري كودكهميشه اينگونه نيست كه افراد براي رفتن به سركار به گرفتن پرستار بچه روي بياورند. والدين كودك نياز دارند كه مدتي را در غياب كودك براي خود وقت بگذرانند، ورزش كنند و يا به ديدار دوستان خود بروند.اما مهمترين نكته اين است كه هم كودك و هم شما بايد در غياب يكديگر بتوانيد از لحظات خود لذت ببريد و اين ميسر نخواهد شد مگر زماني كه شما پرستار كودك مورد اعتماد و با مسئوليت پذيري بالا را استخدام نموده باشد. پس دقت بيشتري براي انتخاب پرستار كودكبه خرج دهيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۹:۲۳

موسسات و مراكز پرستاري از سالمند زيادي در سراسر كشور خدمات گوناگوني به سالمندان ارائه مي دهند. اين خدمات بسته به شرايط سالمند متفاوت مي باشد. برخي موسسات وظايف مراقبت از سالمند و رسيدگي به امور بهداشتي سالمندان را به عهده مي گيرند و برخي ديگر به نيازهاي درماني سالمندان رسيدگي مي كنند. انواع مختلف خدمات رساني به سالمندان داراي كيفيت متفاوتي مي باشد. انتخاب يك مركز خدماتي پرستاري از سالمند معتبر مي تواند قدمي موثر در بهبود وضعيت جسمي و روحي سالمند شما باشد.استخدام پرستار در منزل،نگهدار سالمند،نگهدار سالمند در تهراناعزام نگهدار سالمند به منزل:
مراكز و موسسات پرستاري از سالمند تحت عنوان خدمات رساني به سالمندان از طريق اعزام نگهدار سالمند به منزل همه روزه نقش بسزايي در كاهش نگراني هاي اعضاي خانواده ي سالمند داشته اند. وظايف پرستار سالمند در قرار دادنگهداري از سالمند طبق توافقات درج خواهد شد. از جمله ظايف مهم نگهدار سالمند در منزل انجام امور روزانه ي سالمند مي باشد. اين امور طبق وضعيت جسمي سالمند مشخص خواهد شد. پرستاران سالمند آشنا به بيماري سالمندان مي تواند هر زوز به بررسي روند درماني سالمند پرداخته و از بروز بيمارهاي جديد در سالمند جلوگيري نمايد.خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيمار
پرستاراي از سالمندان آلزايمري نيز نياز به پرستاري مجرب در اين زمينه دارد. اين سامندان مي توانند با كمك پرستاران آشنا به بيماري الزايمر در آرامش بيشتري به زندگي خود ادامه دهند. بيماران آلزايمري نياز به پرستاراني صبور، مهربان و با وجدان كاري دارند كه در همه حال بتواند بيمار را درك نموده و بهترين عملكرد را نسبت به امور مختلف بيمار داشته باشد.پرستاري از سالمند آلزايمري،پرستار سالمند
ساعت كاري پرستار نيز طبق قرارداد بصورت شبانه روزي يا ساعتي مي باشد. نگهداران سالمندي كه از سوي مراكز معتبر پرستاري از سالمند به منزل اعزام مي شوند كاملا مطمئن بوده و هيچ گونه خطري براي سالمند نخواهد داشت و در صورت بروز اتفاقات ناخوشايند مركز جوابگو خواهد بود.استخدام پرستار در منزل،استخدام پرستار سالمند ويژگي هاي پرستار سالمند حرفه اي:
پرستاراني كه دوره هاي آموزشي پرستاري را در دانشگاههاي معتبر گذرانده اند مي تواند گزينه ي خوبي براي سالمندان بيمار باشند. پرستاران حرفه اي با دقت بيشتري مي توانند مراحل درماني سالمند را تحت نظر داشته و بخوبي گزارشات لازم را به پزشك مربوطه برسانند. اگر سالمند شما دوران نقاهت را سپري مي كند و تمايلي به بودن در بيمارستان و يا خانه سالمندان ندارد با استخدام پرستار سالمند مي توان شرايط بهتري براي سالمند فراهم نمود.
سالمندان مجروح، سالمندان سرطاني، سالمندان با بيماري تنفسي يا قلبي و… مي تواند از پرستاران سالمند حرفه اي در منزل بهره مند شوند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۲:۱۳

سالمندان در سنين بالا معمولا تنها زندگي مي كنند و اكثر آن ها نياز به يك فردي مجرب براي انجام امور روزانه ي خود دارند. برخي از اين سالمندان بيمار بوده و نياز به مراقبت هاي ويژه اي دارند. اعضاي خانواده ي سالمند ممكن است بنا به مشغله هاي فراوان كاري نتوانند در تمام روز از سالمند خود مراقبت كنند و يا دانش و مهرات كافي را براي مراقبت از سالمند ندارند. از اين رو با مراجه به موسسات پرستاري از سالمند اقدام به گرفتن پرستار سالمند مي كنند. اما نكته ي حائز اهميت در نظر گرفتن كيفيت خدمات موسسه و پرستار سالمند مي باشد. توجه نكردن به اين موضوع ممكن است صدمات زيادي در پي داشته باشد. از اين رو شما با شناخت خدمات نگهداري از سالمند با كيفيت بالا مي توانيد در انتخاب هاي خود دقت بيشتري داشته باشيد تا با استخدام پرستار سالمند به حفظ و ارتقاء كيفيت زندگي سالمند كمك نماييد.نگهدار سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،اعزام پرستاران با تجربه و دلسوز:
برترين موسسات نگهداري سالمند با تكيه بر اساس، استانداردها و اصول مربوطه اقدام به استخدام پرستار مي كنند. هر شخصي توانايي نگهداري از سالمندان را نخواهد داشت. عطوفت و مهرباني، شعور بالا، محتاط بودن، هوشيار بودن، ساكت بودن (انجام كار بدون سر و صدا)، فرز و چالاك بودن و شاد بودن از ويژگي هاي پرستار سالمند ميباشد.نگهداري سالمند،پرستار سالمنداز ديگر مولفه هاي پرستار سالمند خوب داشتن مهارت بالا در زمينه ي پزشكي مي باشد تا بتواند در لحظات حساس بهترين عملكرد را از خود نشان دهد. خدمات نگهداري از سالمندان بيمار در منزل نياز به پرستاري مجرب و آشنا با بيماري هاي سالمندان دارد. هر سالمند بسته به وضعيت جسمي كه دارد نياز به مراقبت هاي مختص با نوع بيماري خواهد داشت كه ممكن است هر نگهدار سالمندي از دانش كافي در آن زمينه برخوردار نباشد. خدمات رساني به سالمندان درمنزل انواع گوناگوني دارد كه شامل:خدمات پرستاري در منزل ، فيزيوتراپي ، كاردرماني ، گفتار درماني و خدمات پزشكي عمومي مي باشد.از جمله ي مزاياي  نگهداري سالمند در منزل يادداشت برداري شرح حال سالمند توسط نگهدار سالمند مي باشد. براي آنكه پزشك مربوطه بتواند بهترين تشخيص را داشته باشد بهتر است كه پرستار شرح حال كاملي از سالمند به او ارائه دهد. خدمات رساني با كيفيت بالا به سالمندان بيمار امري مهم مي باشد زيرا سالمندان بشتر از ديگر افراد در معرض آسيب ها رواني و جسماني مي باشند. پرستار سالمند با شناخت عواطف و روحيات سالمندان بهتر مي تواند اوضاع را مديريت كند و از افسردگي، نگراني و دلهره ي سالمندان بكاهد. داشتن آرامش و اميد به زندگي در سالمندان از جمله مهمترين فاكتور جسم سالم ميباشد.خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيمارخدمات نگهداري از سالمندان آلزايمري:
نياز سالمندان مبتلا به آلزايمر در انجام امور روزانه ي آن ها خلاصه نمي شود. مهمترين فاكتور در كند كردن و متوقف كردن روند پيشرفت بيماري،داشتن استقلال مي باشد. نگهدار سالمند با تجربه، به خوبي مي داند چگونه با بكارگيري حافظه ي سالمند برخي از امور روزانه به او محول كرده تا از ناكارآمدي و از كارافتادگي سالمند جلوگيري كند. نگهداري سالمندان آلزايمري بايد با صبوري و مهرباني توام با احترام باشد.استخدام پرستار در منزل،نگهدار سالمند،نگهدار سالمند در تهرانپرستار سالمند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۶:۵۷

پرستار كودك و پرستاري از سالمند درهردو، احساس نقش اصلي را ايفا مي كند ولي تفاوت هايي بين اين دو نيز وجود دارد. در اينجا تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستاري از سالمند در منزل را بيان مي كنيم.
تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستاري از سالمند در منزل | پرستاري در منزل | مراقبت در منزل | پرستاري از كودك
تفاوت هاي پرستاري از كودك و پرستاري از سالمند در منزل
پرستاري از كودك شوق و ذوق دارد و پرستار از اين كار خوشحال است و روحيه اش بهتر مي شود ولي در پرستاري ازسالمند در منزل معمولا با غر زدن بي دليل سالمندان مواجه مي شويم و درد و رنج سالمندان در روحيه فرد تاثير مي گذارد. اين افراد كساني هستند كه عمر خود را صرف بزرگ كردن فرزندانشان كرده اند اما در زمان پيري توسط آن ها رها شده اند. بنابراين از لحاظ روحي آسيب ديده اند.پرستاري از كودك به گونه اي است كه از زماني كه فرزند شما به دنيا مي آيد تا زمان رفتن از دانشگاه ممكن است ادامه پيدا كند اما براي پرستار سالمند در منزل اينگونه نيست. سالمند اصولا دور از منزل شما هستند زيرا مي خواهند در خانه خود زندگي كنند. هم چنين به خاطر شرايط جسمي و روحي، نياز به پرستاري غير از فرزندان خود دارد.صحبت كردن و بحث كردن با كودك براي پرستاري از كودك راحت تر از بحث كردن با سالمندان است. سالمندان به خاطر شرايط سني كه دارند، كمتر انعطاف پذير بوده و اصولا حرف خود را تنها قبول دارند. پرستاري ازسالمند در منزل به گونه اي است كه سالمند معمولا يك دنده بوده و حرف پرستار خود را گوش نمي دهند. بنابراين براي پرستاري از كودك چنين مشكلاتي نداريم و راحت تر مي توانيم با كودك كنار بياييم.پرستاري از كودك به انسان اميدواري مي دهد زيرا كودك همواره در حال رشد است و ثمره زحمات خود را مي بيند ولي پرستاري از سالمند در منزل به گونه است كه با وجود مراقبت در منزل و پرستاري در منزل از سالمند ، شرايط جسماني سالمند روز به روز تحليل مي رود.هزينه نگهداري سالمند در منزل از قيمت پرستار كودك بيشتر مي باشد. بايد هزينه نگهداري سالمند در منزل از سال هاي قبل توسط فرزندان پس انداز شود تا در چنين مواقعي به مشكل برخورد نكرد.وجود خواهر يا برادر براي پرستاري از كودك زياد تفاوتي براي فرد نمي كند ولي داشتن برادر يا خواهري براي پرستاري از سالمند در منزل ، به فرد آرامش خاطر مي دهد و پرستاري از سالمند را راحت تر مي كند.سالمندان كساني بودند كه در تمام عمرشان و موقع نگهداري از فرزندان، به ما ميگفتند چه كاري انجام دهيم و ما فقط بايد اطاعت ميكرديم ولي در موقع پرستاري از سالمند ، فرزندان بايد ها و نبايدها را براي والدين خود مشخص مي كنند. مشخص است كه اين موضوع براي سالمندان سخت و غير قابل قبول است. براي همين ممكن است باعث دلخوري و ناراحتي آن ها را فرزندان شود.پرستار سالمند در منزل به گونه است كه بايد با داروهاي زيادي كه سالمند دارد، شرايط جسمي و روحي او را بهبود داد يا حداقل از سرعت پيشرفت بيماري كم كرد اما پرستاري از كودك چنين مشكلاتي را ندارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۰:۴۴

كودكان بسيار معصوم هستند و احتياج به مراقبت و نگهداري دارند اين توجه اول بايد از طرف خانواده اگر خانواده زمان كمتري براي كودك دارند بهتر است با پرستار كودك كه متخصص در اين كار است كودك خود را تربيت كند. كودكان حساسن و نگهداري كودك كار راحتي نيست توجه به تربيت كودك از عوامل مهمي است كه يك خانواده در هنگام تربيت فرزند بهتر است توجه به اين موضوع را از ياد نبرد.

بهتر است در انتخاب پرستار خود دقت كنيد چه دوره هايي را گذرانده است و عقايدش با شما يكي است يا نه اين كه پرستار كودك بچه شما را با عقايد و رويه خود پرورش دهد ممكن است براس شما و خانواده شما مشكل ساز شود و شما نتوانيد با كودك خود ارتباط درستي داشته باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۰:۲۹

كودكان بسيار معصوم هستند و احتياج به مراقبت و نگهداري دارند اين توجه اول بايد از طرف خانواده اگر خانواده زمان كمتري براي كودك دارند بهتر است با پرستار كودك كه متخصص در اين كار است كودك خود را تربيت كند. كودكان حساسن و نگهداري كودك كار راحتي نيست توجه به تربيت كودك از عوامل مهمي است كه يك خانواده در هنگام تربيت فرزند بهتر است توجه به اين موضوع را از ياد نبرد.

بهتر است در انتخاب پرستار خود دقت كنيد چه دوره هايي را گذرانده است و عقايدش با شما يكي است يا نه اين كه پرستار كودك بچه شما را با عقايد و رويه خود پرورش دهد ممكن است براس شما و خانواده شما مشكل ساز شود و شما نتوانيد با كودك خود ارتباط درستي داشته باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۱:۰۰

كنترل از راه دور

 

در مورد كودكاني كه در سنين قبل از سه سالگي هستند و توانايي صحبت كردن ندارند، بهتر است اقدامات ديگري هم در نظر گرفته شود. به‌عنوان مثال اگر پدر و مادر امكانات مالي خوبي دارند، خريد دوربين‌هاي مدار بسته اقدام موثري است كه مي‌تواند در نظارت كارهاي پرستار تاثير داشته باشد. درصورتي‌كه امكان خريد دوربين مدار بسته وجود ندارد، والدين مي‌توانند حداقل صداي پرستار كودك را ضبط كنند. البته نكته مهم اينجاست كه خود پرستار در جريان نصب دوربين يا دستگاه ثبت صدا باشد و بداند كه والدين كودك، عملكرد او را كنترل مي‌كنند.  براي نظارت بر كار پرستار مي‌توان از همسايه‌ها هم كمك گرفت. مادر مي‌تواند به يكي از خانم‌هاي همسايه بسپارد تا اگر صداي گريه ممتد كودك را شنيد براي پيگيري به خانه‌شان مراجعه كند.

 

همسويي رفتار والدين و پرستار

 

هماهنگي و همسويي رفتار والدين و پرستار هم موضوع قابل‌توجهي است كه خانواده‌ها بايد به آن توجه داشته باشند. قرار است كودك 7 يا 8 ساعت در روز را نزد پرستارش باشد و به همين دليل لازم است بين رفتار پدر و مادر و پرستار همسويي جهت‌داري وجود داشته باشد. مثلا اگر در خانه قانوني وجود دارد كه كودك نبايد قبل از غذا شيريني بخورد، توصيه مي‌شود كه از پرستار هم بخواهيد به اين نكات توجه داشته باشد و در مورد نحوه تشويق يا تنبيه كودك هم مطلع شود. البته منظور از تنبيه كتك زدن يا فرياد كشيدن بر سر كودك نيست، بلكه پدر و مادر يا پرستار مي‌توانند از كودك بخواهند كه به دليل رفتار نامناسب چند دقيقه‌اي كنار اتاق بنشيند. اين موارد تنبيهات بي‌ضرري هستند كه در مورد آنها والدين و پرستار مي‌توانند به توافق برسند. هرقدر شباهت رفتاري بين والدين و پرستار بيشتر باشد احتمال بروز مشكلات كمتر مي‌شود. 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :مينا
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۹:۱۵

انتخاب و استخدام پرستار كودك خوب يكي از وظايف مهم والدين بشمار مي رود. پرستار كودكي كه استخدام مي كنيد و كودك خود را به دست او مي سپاريد نه تنها مي بايست از مهارت هاي مراقبتي بالا در ارتباط با كودكان برخوردار باشد بلكه بايد قابل اطمينان نيز باشد.
در اين زمينه شما بايد سوالات مهمي را كه به تشخيص يك پرستار خوب از بد به شما كمك مي كند در طول مصاحبه با پرستار بپردازيد.
پرسيدن سوالات عمومي در زمان مصاحبه از پرستار براي شروع خوب مي باشد اما پرسيدن سوالات عميق از پرستار كه باعث شناخت بيشتر شما از پرستار مي باشد مي تواند شما را با مهارت ها، واكنش  پرستار كودك در زمان هاي خاص و هميچنين تدابيري كه در ذهنش دارد آشنا كند. البته بعضي از سوالات با شرايط شما و پرستاركودك همخواني ندارد كه نياز به پرسيدن آن نمي باشد.
در فهرست زير سوالات مهمي كه بايد در زمان مصاحبه از پرستار بپرسيد آورده شده است. اما شما والدين عزيز بايد در نظر داشته باشيد كه اگر فرزند شما دچار معموليت مي باشد و يا از پرستار انتظارات خاصي داريد سوالاتي كه بايد از پرستار كودك بپرسيد بسته به شرايط متفاوت خواهد بود. اين سوالات مي تواند به عنوان يك راهنماي استخدام پرستار كودك در منزل شما را در اين امر ياري كند. سوالات به شرح زير مي باشد:آيا شما هرگونه آموزشي در زمينه ي كمك هاي اوليه ديده ايد؟
شايد گذراندن دوره اي آموزشي كمك هاي  در زمينه ي نگهداري و پرستاري كودك چندان نياز نباشد. اما اين سوال به شما كمك بدانيد پرستار كودك چقدر در كارش جدي است. پرستاران كودك حرفه اي بايد بداند كه در شرايط بحراني مثل سوختي، زخم و يا مواردي از اين قبيل چه كمك هاي پزشكي را به كودك مي رساند. اگر كودك شما دچار بيماري خاصي مي باشد سعي كنيد پرستار كودكي را انتخاب كنيد كه دوره هاي آموزشي كمك هاي اوليه را گذرانده باشد و از بيماري كودك شما شناخت كافي را داشته باشد.آيا شما مشكل سلامتي داريد كه در توانايي شما در نگهداري كودك تاثير بگذارد؟
اين سوال ممكن است كمي غافلگيركننده به نظر برسد اما شما بايد از سلامت پرستار كودك خود اطمينان حاصل كنيد. شما بايد از هرگونه مشكلي كه پرستار كودك را در نگهداري صحيح از كودك شما محدود مي كند آگاه باشيد. اين سوال در مصاحبه از پرستار كودك به شما اجازه مي دهد كه بهتر درمورد انتخاب پرستار كودك تصميم بگيريد.آيا شما مشكل رفت و آمد در زمان ضروري داريد؟
اين سوال جز مواردي كه سبب برهم خوردن معامله نمي شود. اما اگر شما پيش بيني مي كنيد كه در آينده امكان دارد در زماني كه از قبل برنامه ريزي نكرده ايد به پرستار كودك نياز پيدا كنيد بهتر است پرستاري را انتخاب كنيد كه در نزديكي محل زندگي شما ساكن است و مي تواند در هر زماني خود را به كودك شما برساند و از او نگهداري كند.شما چه فعاليتهايي با كودك در زمان نگهداري از كودك انجام مي دهيد؟
اين سوال يكي از مهمترين سوالاتي است كه در طول مصاحبه بايد از پرستار كودك پرسيده شود. اينكه پرستار كودك از قبل بداند كه چه فعاليت هايي مناسب سن كودك شما مي باشد و براي آن برنامه ريزي كرده باشد از نشانه هاي پرستار كودك خوب مي باشد. سعي كنيد در استخدام پرستار كودك به سراغ پرستاري برويد كه در زمان نگهداري از كودك لحظات شاد و مفرحي همراه با آموزش براي كودك شما فراهم آورد.شما با كودكان در چه محدوده ي سني راحت هستيد؟
اگر شما به طور واضح سن كودكتان را قبل از مصاحبه به پرستار نگفتيد اين سوال به شما كمك مي كنيد كه بدانيد ايا پرستار با كودك شما در اين سن راحت مي باشد؟ براي مثال پرستار ممكن است بگويد در پرستاري از نوزادان عملكرد بهتري دارد زيرا كودكان در اين سن فقط نياز به نگهداري و مراقبت دارند و مجبور نيستند با كودك بازي كنند و يا برعكس.شما چگونه كودكان را چگونه تنبيه مي كنيد؟
همه ي ما مي دانيم كه كودكان اهل لجبازي هستند بخصوص درمورد ارتباط با پرستار كودك. پرسيدن اين سوال كه پرستار چگونه مي خواهد نظم و انضباط را به كودك شما آموزش دهد اطلاعات خوبي درباره ي مهارت مدريت و كنترل شرايط پرستار كودك به شما خواهد داد.  اگر شما در تبيه كودك خود قوانين خاصي را اجرا مي كنيد از پرستار كودك نيز بخواهيد همان قوانين و همان تنبيهات را براي كودك اجرا مي كند. همچنين مطمئن شويد كه پرستار كودك آنطور كه شما نمي پسنديد با كودك شما برخورد نمي كند. برخورد نادرست پرستار كودك با كودك مي تواند آسيب هاي جدي را براي فرزند شما به دنبال داشته باشد..
 
در آخر به شما توصيه مي كنيم كه باپرستار كودك در كنار فرزندتان وقت بگذرانيد تا بخوبي به صلاحيت پرستار كودك خود پي ببريد و بدانيد ايا او پرستار قابل اعتمادي است يا خير.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]