ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
نقش پرستار سالمند پرستاري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مينا
تاريخ: ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۴:۲۴

پرستار سالمند مدت زمان زيادي را با سالمند سپري مي كند. او در مدت نگهداري از سالمند ميتواند نقش موثري در بهبود وضعيت روحي سالمند و رفع مشكلات سالمند داشته باشد. پرستاري از سالمند نيازمند فردي دلسوز، صبود و با تدبير مي باشد كه بتواند نيازهاي سالمند را شناخته و در رفع مشكلات سالمند موثر واقع شود. سالمندان در سنين بالا ، دچار اختلالات زياد روحي مي شوند كه اين موضوع عملكرد جسماني آن ها را نيز تحت شعاع قرار مي دهد. از اين رو پرستاري از سالمند فقط توجه به نيازهاي جسماني سالمندان نمي باشد.بلكه شناخت روحيات سالمند و فراهم آوردن محيطي آرام و ايجاد انگيزه در سالمندان مي تواند از سالمند افسرده و بدخلق، فردي شاد و سرزنده بسازد.نگهداري سالمند،مركز مراقبت از سالمند،پرستاري از سالمند بيمار،مقالبه با استرس در دوران سالمندي:
استرس رابطه ي مستقيمي با عملكرد مغز، جسم، فشار خون و حافظه ي سالمند دارد. كاهش استرس مي تواند به سالمند در بهبود وضعيت جسمي كمك زيادي نمايد. اگر سالمند دچار استرس مي باشد بهتر است عامل آن هر چه سريعتر مشخص شده و امور لازم براي رفع مشكل انجام گيرد. اگر استرس در سالمند بي دليل مي باشد بهتر است با يك روانپزشك يا روانكاو قرار ملاقاتي ترتيب دهيد و از اثرات مخرب استرس بر روي جسم با سالمند بيشتر صحبت كنيد و او را تشويق به رفتن به پيش مشاور كنيد. هر امري هر چند با تاثير كم مي تواند در بهبود سالمند مفيد باشد. عواملي كاهنده ي استرس  كارهايي مثل قدم زدن ،‌ بازيهاي ورزشي و سرگرمي هايي مثل كتاب خواندن مي باشند.مراقب سالمند،استخدام پرستارسالمند در تهران،استخدام پرستارسالمند،مقابله با بيماري آلزايمر:
مقابله كردن با آلزايمر در دوران سالمندي امري مهم و ضروري مي باشد كه بايد به آن توجه ويژه اي شود. براي جلوگيري از پيشرفت آلزايمر يا جلوگيري از مبتلا شدن به آلزايمر در دوران سالمندي بايد به كار هايي از جمله:خدمات پرستاري در منزل،مراقبت در منزل از سالمندان بيماريادگيري مطالب جديدداشتن تغذيه مناسبيادداشت برداري از مواردي كه ممكن از فراموش شودگوش دادن به اخبارمطالعه ي كتاب و روزنامهتعريف كردن خاطراتپرداخت. افزايش روابط اجتماعي:
ديدار با دوستان و نزديكاني كه سرشار از انرژي مثبت هستند امري لازم و ضروري در دوران سالمندي مي باشد. حفظ سلامت روان سالمند با حمايت شدن از طرف آشنايان ممكن خواهد شد. پرستار سالمند مي تواند دوره هاي تفريحي به همراه دوستان ترتيب دهد تا اثر آن را بر روي جسم و روح سالمند مشاهده نمايد. گوشه گيري در دوران سالمندي امري شايع است كه مشكلات زيادي براي سالمند به همراه خواهد داشت. كمك به سالمند براي حاضر شدن در اجتماع از بروز الزايمر نيز جلوگيري خواهد نمود.تحقق روياهاي گذشته:
بسياري از سالمندان در دوران جواني علائقي داشته اند كه به دليل فرصت كم نتوانسته اند آن را محقق سازند. يادگيري موسيقي، زبان ، نقاشي و.. جز روياي بسياري از سالمندان بوده است. چه فرصتي از دوران سالمندي براي انجام اين امور بهتر؟ فراهم آوردن محيطي كه سالمند بتواند در آن به روياهاي گذشته ي خود دست يابد مي تواند روحيه اي تازه به سالمند بخشيده و اميد به زندگي را در او افزايش دهد.تقويت عقايد مذهبي و معنوي:
توجه بيشتر به مسائل معنوي و مذهبي مي تواند روحيه ي سالمند را تطهير نمايد. تقويت اعتقادات مذهبي در دوران سالمندي مي تواند به كاهش استرس و افسردگي سالمندانكمك نمايد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]